Transakcje, fuzje i przejęcia

Od wielu lat doradzamy klientom w różnego rodzaju transakcjach obejmujących między innymi: przejęcia, łączenie, przekształcanie i podział spółek, a także restrukturyzację kapitałową spółek. Doradzamy także przy transakcjach sprzedaży przedsiębiorstw. Nasze doświadczenie obejmuje zarówno transakcje międzynarodowe, jak i projekty lokalne. Specjalizujemy się w transakcjach średniej wielkości.

Oferujemy kompleksowe doradztwo przy transakcji, zapewniając klientom bezpieczeństwo prawne i podatkowe, od pełnego badania stanu prawnego spółki lub nieruchomości (due diligence), poprzez zaprojektowanie struktury transakcji, analizę aspektów podatkowych transakcji, przygotowanie dokumentów transakcyjnych, w tym umów przedwstępnych, umów o zachowaniu poufności, umów inwestycyjnych, a także umów wspólników. Wspieramy lub reprezentujemy klientów w negocjacjach i w czasie zamykania transakcji.

Wspieramy i reprezentujemy klientów przed urzędami w uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych. Jeśli transakcja tego wymaga, prowadzimy postępowania przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nasze doświadczenie obejmuje reprezentowanie wszystkich stron transakcji: doradzaliśmy zarówno przy zakupie, jak sprzedaży spółek. Doradzaliśmy zarządom przy restrukturyzacjach kapitałowych, podwyższaniu kapitału zakładowego, wykupie i umarzaniu udziałów.

Zawsze działamy mając na uwadze bezpieczeństwo prawne i zabezpieczenie interesów naszych klientów oraz ograniczenie ryzyka powstania sporów pomiędzy stronami transakcji, jednak w sytuacji, gdy spór staje się nieunikniony, nasze wsparcie obejmuje również doradztwo i reprezentację w sporach sądowych i arbitrażowych.

W doradztwie w zakresie transakcji, fuzji i przejęć korzystamy z doświadczenia prawników z naszej Praktyki Prawa Spółek i Konkurencji oraz Praktyki Podatkowej, a także Praktyki Nieruchomości, jeśli transakcja obejmuje również nieruchomości.

Doradzamy klientom również w zakresie:

Podatków przedsiębiorstw

Obsługi prawnej przedsiębiorstw

Prawa konkurencji

Nieruchomości komercyjnych

Prawa pracy

Rozwiązywania sporów

Kontakt
Brak zdjęcia Marek Korcz

Partner zarządzający
tel. +48 22 351 00 67
e-mail: marek.korcz@laszczuk.pl
Brak zdjęcia Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz

Partner zarządzający
tel. +48 22 351 00 67
e-mail: aleksandra.faderewska@laszczuk.pl