Konferencje i seminaria

Justyna Szpara przewodniczącą panelu podczas V Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu

30.05.2018

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Krakowie odbędzie się V Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu, organizowany przez Instytut Allerhanda.

Justyna Szpara, partner zarządzający kancelarii, będzie przewodniczyć panelowi poświęconemu arbitrażowi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas panelu przedstawi również temat „najnowsze trendy w arbitrażu w Polsce i krajach Europy Środkowej i Wschodniej: nauka z przeszłości i przewidywania na przyszłość”.

Celem tegorocznego Kongresu będzie diagnoza aktualnej kondycji tych praktyk na rynkach środkowej i wschodniej Europy, jak również próba wskazania kierunków, w których zmierzał będzie rozwój tych dziedzin. Zaproszeni goście, wybitni specjaliści praktykujący arbitraż i mediację w krajach takich jak Austria, Bułgaria, Czechy, Litwa, Niemcy, Polska i Rosja zaprezentują aktualne kluczowe zagadnienia, z którymi do czynienia mają prawnicy w ich krajach, jak również przedstawią najnowsze trendy w arbitrażu i mediacji.

Tematyka Kongresu obejmie również najnowsze zagadnienia w dziedzinie rozwiązywania sporów w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz rozwój mediacji sporów w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.