Agnieszka Zwierzyńska

Adwokat Senior associate +48 22 351 00 67
Agnieszka Zwierzyńska

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nieuczciwej konkurencji, a także prawie nowych technologii oraz e-commerce.

Od prawie 15 lat doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorcom między innymi z branży IT, telewizyjnej, reklamowej, farmaceutycznej i spożywczej w zakresie umów przenoszących prawa autorskie i licencyjnych, wdrożeniowych oraz innych umów w obszarze własności intelektualnej. Reprezentuje duże podmioty korporacyjne w sporach związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej, przemysłowej (ze szczególnym uwzględnieniem patentów i znaków towarowych), prawa do firmy i zwalczania nieuczciwej konkurencji. Posiada doświadczenie w doradztwie w sprawach ochrony znaków towarowych, nazw i oznaczeń produktów. Doradza w postępowaniach związanych z wprowadzaniem na obszar celny towarów naruszających prawa własności intelektualnej.

Jej doświadczenie obejmuje również doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych (w tym RODO).

Reprezentowała klientów w negocjacjach dotyczących nazw domen internetowych, w tym przed Sądem Arbitrażowym ds. Domen Internetowych.

Wykształcenie i doświadczenie

Agnieszka jest związana z kancelarią Łaszczuk i Wspólnicy od roku 2018. Wcześniej przez wiele lat współpracowała z jedną z największych polskich kancelarii prawnych, doradzając w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Agnieszka Zwierzyńska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2004 roku. Stypendystka Fundacji im. Stefana Batorego. Studiowała również na Wydziale Prawa Uniwersytetu Paris VIII w Paryżu w ramach programu Erasmus-Sokrates oraz w Centrum Prawa Francuskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2010 roku roku została wpisana na listę adwokatów.