Agnieszka Kocon

Radca prawny Senior associate +48 22 351 00 67
Agnieszka Kocon

Agnieszka Kocon specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, prawie ochrony prywatności oraz nowych technologii.

Doradza w zakresie obrotu, najmu, dzierżawy i budowy komercyjnych nieruchomości biurowych, handlowych, logistycznych oraz przemysłowych. Jej praktyka obejmuje najem i dzierżawę nieruchomości komercyjnych, w tym przygotowywanie oraz negocjowanie umów. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo przy transakcjach obrotu nieruchomościami, od badania due diligence, poprzez planowanie i opracowanie struktury transakcji, aż po przygotowanie i negocjowanie umów oraz zamknięcie transakcji.

Doradza przedsiębiorcom działającym na rynku nowych technologii. Jej praktyka obejmuje zagadnienia związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną (e-commerce), w tym opracowanie lub ocenę umów oraz dokumentów związanych z handlem elektronicznym. Jej praktyka obejmuje także sprawy z zakresu ochrony prywatności. Opracowuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych, w tym obejmujące operacje transgraniczne w międzynarodowych grupach kapitałowych. Pomaga w przygotowaniu lub ocenie dokumentacji przetwarzania danych osobowych, umów o powierzeniu przetwarzania danych, umów dotyczących transferu danych, a także wiążących reguł korporacyjnych. Zajmuje się audytem przetwarzania danych, w tym zastosowanych przez przedsiębiorców środków technicznych i organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Pomaga w opracowaniu środków zaradczych w przypadku występowania nieprawidłowości. Zastępuje przedsiębiorców w postępowaniach przez Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz przed sądami administracyjnymi.

Zajmuje się także bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, jak również doradztwem i reprezentowaniem klientów w sporach sądowych oraz arbitrażu.

Wykształcenie i doświadczenie

Współpracuje z Kancelarią Łaszczuk i Wspólnicy od 2008 roku. Wcześniej pracowała jako wewnętrzny prawnik w spółce z sektora telekomunikacyjnego.

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w roku 2003. W roku 2002 studiowała na Wydziale Prawa Radboud University w Nijmegen w Holandii. W roku 2008 została wpisana na listę radców prawnych.

Publikacje

It’s personal!, American Investor, Winter 2017

Landlord, watch what your tenants are up to!, Eurobuild, November 2016, Special supplement for edition 11 (215)

Reforma ochrony danych osobowych

Rozdział "Poland" w Dispute resolution clauses in international contracts

Rozdział dotyczący Polski w "The Dispute Resolution Review 2013"

Rozdział dotyczący Polski w "The Dispute Resolution Review 2012"

Rozdział dotyczący Polski w "The Dispute Resolution Review 2011"

Less bureaucracy, American Investor, June 2011

A court that means business