O nas

Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorstw polskich i zagranicznych od 1989 roku. Nasz zespół składa się z utalentowanych prawników, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z kreatywnością i zrozumieniem potrzeb biznesowych.

Uważnie słuchamy klientów. Naszą naczelną zasadą jest poznanie ich potrzeb i odpowiadanie na nie oraz dążenie do zrozumienia problemów, jak i specyfiki ich działalności. Od ponad 25 lat budujemy oparte na zaufaniu długotrwałe relacje z klientami, dzięki czemu więcej niż jedna czwarta naszych klientów pracuje z nami od ponad 10 lat.

Dążymy do zapewnienia naszym klientom stabilnej działalności i bezpieczeństwa prawnego zwłaszcza poprzez zapobieganie powstawaniu problemów, a nie tylko reagowanie na już istniejące. W przypadku zaistnienia problemu działamy szybko, opracowując optymalne, skuteczne i praktyczne rozwiązania prawne. Naszym atutem jest tworzenie interdyscyplinarnych zespołów do rozwiązywania poszczególnych zadań, dzięki czemu możemy najbardziej efektywnie wykorzystywać wiedzę i doświadczenie prawników z różnych dziedzin prawa.

Kancelaria jest członkiem międzynarodowych organizacji:

Adlaw International światowej sieci firm prawniczych specjalizujących się w prawie reklamy i marketingu
Ecomlex – stowarzyszenia wiodących firm prawniczych specjalizujących się w nowych technologiach i e-commerce, ochronie danych i prywatności, świadczącego doradztwo dla biznesu w całej Europie.

Wartości

W naszej pracy, w relacjach z klientami i relacjach wewnątrz zespołu, kierujemy się na co dzień następującymi wartościami:

Efektywność

dostarczanie optymalnych rozwiązań, najlepsza relacja rezultatu do nakładu pracy, łączenie wysokich kompetencji z elastycznością i szybkością działania

Jakość

dostarczanie rozwiązań przemyślanych, przydatnych, rzetelnych, zrozumiałych, skutecznych

Relacje

budowanie relacji opartych na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa

Rozwój

doskonalenie organizacji, uzyskiwanie nowych kompetencji, rozwój osobisty, poszukiwanie nowych obszarów działania, z uwzględnieniem ciągłości i stabilności działania

Wyróżnianie się

wybieranie własnej drogi, niezależność

Rankingi i rekomendacje

Corocznie zajmujemy czołowe miejsca w dziedzinie procesów sądowych i arbitrażu w rankingach kancelarii prawniczych dziennika Rzeczpospolita

Kancelaria oraz nasi prawnicy są od wielu lat rekomendowani również przez najważniejsze międzynarodowe rankingi Legal 500, Chambers Global, Chambers Europe, Best Lawyers® in Poland, Expert Guides: Commercial Arbitration oraz Who's Who Legal.

Najnowsze

Justyna Szpara, FCIArb rekomendowana przez Chambers Global 2019 jako ceniony przez polskich i międzynarodowych klientów praktyk występujący w sporach sądowych, arbitrażu handlowym i inwestycyjnym. rekomendowana wśród wiodących prawników (Band 3) oraz wśród Most in Demand Arbitrators (Band 2).

Maciej Łaszczuk rekomendowany przez Chambers Global 2019 jako prawnik o doskonałej renomie, arbiter z bogatym doświadczeniem w krajowym i międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym, często pojawiającym się w głośnych sprawach. Rekomendowany wśród wiodących prawników (Band 2) oraz wśród Most in Demand Arbitrators (Band 1).

Justyna Szpara, FCIArb rekomendowana w rankingu Best Lawyers® in Poland 2018 wśród czołowych specjalistów w dziedzinie arbitrażu i mediacji oraz w dziedzinie sporów sądowych.