Jesteśmy partnerem konferencji „Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych”

3 listopada 2023

„Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych” to tytuł konferencji, jaka odbędzie sie 24 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu wspólnie z Katedrą Postępowania Cywilnego, pod kierunkiem naukowym prof. Marcina Dziurdy. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało dwoje naszych ekspertów.

W panelu arbitrażowym prowadzonym przez prof. UW dr hab. Piotra Rylskiego wystąpi Justyna Szpara, partner kierująca praktyką rozwiązywania sporów. Mówić będzie o zastosowaniu Regulaminu Arbitrażowego ICC w sporach budowlanych.

W dyskusji eksperckiej moderowanej przez prof. UW dr hab. Marcina Dziurdę udział weźmie Andrzej Maciejewski, radca prawny w naszym zespole rozwiązywania sporów.

Spotkanie organizowane jest z okazji 20-lecia działalności Koła Naukowego Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu na Uniwersytecie Warszawskim i będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat najważniejszych dla praktyki zagadnień prawnych związanych ze sporami wynikającymi z umów o roboty budowlane.

Celem konferencji jest zarówno przedstawienie i analiza najważniejszych aktualnych zagadnień materialnoprawnych i procesowych związanych ze sporami budowlanymi, jak i próba wypracowania rozwiązań w celu zapewnienia większej sprawności rozwiązywania powstałych już sporów. Uwzględniona zostanie perspektywa zarówno zamawiających, jak i wykonawców, podmiotów prywatnych i publicznych.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Transmisja zostanie przeprowadzona wspólnie z Wydawnictwem Wolters Kulwer Polska oraz portalem prawo.pl – patronem medialnym.

 

Aktualizacja 28.11.2023
Obejrzyj zapis wydarzenia >