Łaszczuk i Wspólnicy partnerem Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

5 czerwca 2024

Po raz kolejny mamy przyjemność być partnerem merytorycznym Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Rolę arbitra w półfinale pełnić będzie dr Krzysztof Riedl.

Trzymamy kciuki za drużyny, które będą rywalizować na etapie ustnym w dniach 13 i 14 czerwca. Uczestnicy wezmą udział w symulacji rozprawy arbitrażowej jako pełnomocnicy stron.

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan (KAL) to pierwszy i największy w Polsce konkurs typu moot court dla aplikantów adwokackich i radcowskich. Od ponad dekady organizowany jest przez jeden z wiodących sądów arbitrażowych w Polsce – Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan/Lewiatan Court of Arbitration.

KAL pozwala na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i jest doskonałą okazją dla aplikantów do kształtowania oraz sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w szczególności arbitrażowymi.

Konkurs składa się z dwóch etapów: pisemnego, polegającego na sporządzeniu pozwu i odpowiedzi na pozew na podstawie kazusu konkursowego, oraz ustnego (który jeszcze przed nami).

Podobnie jak w ubiegłych latach patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych oraz Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Więcej o konkursie >