Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz

partner zarządzający

adwokat, doradca podatkowy

@pokaż email aleksandra.faderewska@laszczuk.pl

Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz jest adwokatem i doradcą podatkowym, partnerem zarządzającym w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Kieruje praktyką bieżącej obsługi przedsiębiorstw oraz praktyką nieruchomości.

Od niemal 20 lat wspiera przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. Specjalizuje się w prawie spółek, korporacyjnym, polskim i międzynarodowym prawie podatkowym oraz w obsłudze projektów nieruchomościowych. Pracuje dla lokalnych firm i międzynarodowych korporacji z różnych sektorów.

Doradza przy połączeniach, podziałach, przekształceniach i likwidacji spółek. Ma szczególne doświadczenie w pracy dla zagranicznych podmiotów rozpoczynających działalność w Polsce. Pomaga we wdrażaniu rozwiązań efektywnych z punktu widzenia prawno-podatkowego, zapewniających bezpieczeństwo członków zarządu, majątku spółki oraz jej właścicieli. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami skarbowymi.

Zajmuje się również doradztwem transakcyjnym. Ma na koncie pracę przy licznych projektach z zakresu fuzji i przejęć oraz due diligence po stronie sprzedających i kupujących. Wyróżnia ją doświadczenie w doradztwie dla podmiotów z rynku nieruchomości; pracuje przy umowach najmu komercyjnego, wspierając w szczególności dużych najemców budynków biurowych.

Oprócz prawa ukończyła również psychologię w SWPS i swoją wiedzę w tym zakresie aktywnie wykorzystuje m.in. w zakresie szkoleń prawno-psychologicznych nt. pracy w zespołach w środowisku międzykulturowym.

Jest członkinią Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Wykładowczyni na studiach podyplomowych "Compensations and Benefits" na Uczelni Łazarskiego.

Ranking Expert Guides Rising Stars rekomenduje ją w zakresie prawa podatkowego.

doświadczenie

wykształcenie

organizacje

Wybrane publikacje