Jan Rysiński

partner

adwokat

@pokaż email jan.rysinski@laszczuk.pl

Jan Rysiński jest adwokatem, partnerem kierującym praktyką white-collar crime w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy.

Specjalizuje się w sprawach karnych z zakresu przestępczości gospodarczej (white-collar crime). Posiada bogate doświadczenie jako obrońca oraz pełnomocnik pokrzywdzonych w sprawach o czyny związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Reprezentuje klientów korporacyjnych i indywidualnych w krajowych i transgranicznych postępowaniach prowadzonych przez organy ścigania oraz w postępowaniach sądowych. Doradza i reprezentuje klientów również w cywilnych sporach gospodarczych. Ma ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie prawnym.

Pracował przy wielu złożonych krajowych i transgranicznych postępowaniach karnych dotyczących takich kwestii jak insider trading, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa czy działanie na szkodę spółki. Z sukcesami reprezentuje klientów w sprawach związanych z cyberprzestępczością, w szczególności dotyczących wyłudzeń popełnianych z wykorzystaniem metod social engineering.

Doradza przedsiębiorcom przy planowaniu i wdrożeniu polityk compliance oraz rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa biznesu.

Należy do stowarzyszeń branżowych: European Criminal Bar Association oraz European Fraud and Compliance Lawyers. Jest autorem publikacji na temat cyberprzestępczości i przestępczości gospodarczej.

Jego mocną pozycję rynkową w zakresie rozwiązywania sporów oraz prawa karnego w biznesie potwierdzają rankingi Chambers Europe, Legal 500 EMEA oraz ranking kancelarii prawnych Rzeczpospolitej.

doświadczenie

wykształcenie

organizacje

Wybrane publikacje