Marek Korcz

partner zarządzający

radca prawny

@pokaż email marek.korcz@laszczuk.pl

Kieruje praktyką nowych technologii i ochrony prywatności.

Doradza w zakresie prawa nowych technologii i ochrony prywatności, a także prawa telekomunikacyjnego. Wspiera klientów zarówno w sprawach związanych z bieżącą działalnością, jak i w projektach o znaczeniu strategicznym – dużej wagi sporach czy znaczących przedsięwzięciach związanych z infrastrukturą teleinformatyczną.

Od niemal 30 lat doradza międzynarodowym korporacjom i firmom krajowym, w szczególności z sektorów regulowanych.

Ma szerokie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i administracyjnych, zapewnia doradztwo strategiczne w sporach i reprezentację klientów przed sądami i organami administracji. Nadzoruje prace zespołu reprezentującego przewoźników lotniczych w postępowaniach przed sądami oraz przed Prezesem ULC, zwłaszcza w sprawach o odszkodowania dochodzone przez pasażerów. Koordynuje doradztwo dla linii lotniczych również w pozostałych sprawach związanych z ich funkcjonowaniem na polskim rynku.

Przez prawie dekadę zajmował stanowiska kierownicze w departamencie prawnym (w tym dyrektora departamentu prawnego) jednego z wiodących na polskim rynku operatorów telekomunikacyjnych.

W portoflio jego klientów są również wiodące firmy z sektora produkcji – dla wielu z nich pracuje od kilku dekad, wspierając rozwój biznesu oraz reprezentując w sporach dotyczących m.in. czynów nieuczciwej konkurencji, w tym w postępowaniach przed UOKiK.

Reprezentuje kancelarię w Ecomlex – międzynarodowym stowarzyszeniu prawników zajmujących się doradztwem w obszarze nowych technologii, AI, e-commerce i ochrony prywatności.

Ranking Legal 500 EMEA 2023 rekomenduje go w dziedzinie rozwiązywania sporów, zaś ranking WWL 2023 – w kategorii ochrony prywatności.

doświadczenie

wykształcenie

organizacje