Zobowiązania naturalne (niezupełne) w polskim prawie cywilnym
Monografie Prawnicze, 2022
Krzysztof Riedl kieruje działaniami praktyki postępowań cywilnych i administracyjnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie ochrony prywatności oraz prawie konstytucyjnym. Doradza i reprezentuje polskich i międzynarodowych klientów w postępowaniach sądowych, arbitrażowych i administracyjnych. Zajmuje się także sprawami z zakresu ochrony danych osobowych, w tym wdrażaniem RODO oraz przeprowadzaniem audytów w tym zakresie.
Z Kancelarią związany od 2015 r. Ukończył z wynikiem celującym Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na tym samym Wydziale obronił z wyróżnieniem doktorat z zakresu prawa cywilnego. Studiował także na Uniwersytecie w Monachium (LMU) w ramach programu Erasmus+. Prowadzi zajęcia z prawa cywilnego dla studentów WPiA UW. Stypendysta Instytutu Maxa-Plancka w Hamburgu i Narodowego Centrum Nauki. Odbywał wyjazdy naukowe do uniwersytetów w Monachium, Berlinie, Hamburgu i Oxfordzie. Autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego i konstytucyjnego. Angażuje się w projekty edukacyjne i społeczne w zakresie prawa, a także współpracuje z Instytutem Prawa i Społeczeństwa INPRIS. W 2017 r. został najmłodszym laureatem VI edycji konkursu Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra.
Zobowiązania naturalne (niezupełne) w polskim prawie cywilnym
Monografie Prawnicze, 2022Krzysztof jest jednym z 10 laureatów (najmłodszym) VI edycji rankingu Rising Stars Prawnicy – Liderzy Jutra 2017, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer.
W 2016 roku, Krzysztof Riedl zdobył I miejsce w III Konkursie Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych o nagrodę „Polskiego Procesu Cywilnego” za najlepszą pracę magisterską z dziedziny postępowania cywilnego za rok akademicki 2014/2015.
W 2016 roku wraz z drużyną zwyciężył w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Arbitrażowego Lewiatan 2016. Drużyna zdobyła również II nagrodę za najlepszy pozew.
Rozprawa doktorska Krzysztofa Riedla pt. „Zobowiązania naturalne (niezupełne) w polskim prawie cywilnym” zdobyła wyróżnienie w VI edycji Konkursu im. Prof. Z. Radwańskiego na najlepszą pracę doktorską z zakresu polskiego prawa prywatnego, organizowanego przez Wydawnictwo C.H. Beck.